Antalya Özel Mürekkep İlkokulu ve Ortaokuluna Dair

Özel Mürekkep İlkokulu ve Ortaokuluna biraz daha yakından bakmanızı ve hakkımızda daha detaylı bilgilere sahip olmanızı istiyoruz. 


Her ne kadar  Antalya'da 2017 yılında eğitim-öğretim sürecine adım atsa da "Mürekkep Okulları" markasının temelinde Antalya'nın eğitim nabzını yıllardır tutan, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde eğitim sahasında bizzat çalışıp elde ettikleri birikim ve donanımı Antalya'ya kolej noktasında taşıyan bir ekip var. 


Bilinmeli ki Antalya Özel Mürekkep Koleji Yönetim Kurulu üyelerinin tamamı öğretmen. 


Bu ekip, Antalya'da 2012 yılından beri eğitim öğretim alanında faaliyet gösteriyor. 


2012'den bu yana özel ders, eğitim koçluğu ve danışmanlığı, etüt merkezi gibi birçok eğitim öğretim  faaliyetleri gösteren eğitim ortamları kuran, özel öğretim alanında uzmanlaşmış bir çekirdek ekip.


Mürekkep Koleji,  özel okul anlayışını bir adım öteye taşırken  özellikle eğitim ve öğretim sürecinde yurt çapında yaşanabilecek değişikliklere - sınav sistemi değişikliği vb.- hızla uyum sağlayabilen, fikir ve çözüm üretebilen, çocuk psikolojisini bilen ve öğrenci atmosferini yakalayan, öğrencilerinin nabzını tutan, tecrübeleriyle olumsuzluklara bizzat müdahale edebilen bir yönetim kurulu. En iyi bildiği işi yapan bir yönetim kurulu.


Son zamanlarda ulusal medyada da yankılanan "özel okulların kurucularının da eğitimci olması ve eğitim alanında yeterliliği olan insanların okul açabilmesi" tartışmalarını destekleyen ve bu hususları sağlamış Antalya temelli bir özel okul.


Attığı adımlarla Antalya'da butik kolej anlayışını değiştirmeye çalışan, öğrencilerine bireysel olarak dokunan, her öğrencisinin farklılıklarına hakim ve her öğrencisine eşit yaklaşan bir özel okul. 


Sadece özel okul değil, özelliği olan bir okul.


Yıllardır ortaokulda sarsılmaz merkezi sınav (Teog- Lgs) başarılarına imza atan - ki bunların hepsi yayınlanmıştır,  sosyal medyamızla internet sitemizde mevcuttur- her öğrenciye istediğini verebilecek bir kolej.


Ve 2019-2020 sezonundan itibaren Antalya Özel Mürekkep İlkokuluyla gücüne güç katacak bir kurum.

Saygılarla...

 
img-bottom