Akademik Programımız

Akademik Programımız


Mürekkep Okulları olarak eğitim programımızı hazırlarken değişen teknoloji ve eğitsel süreç gereksinimlerini göz önünde bulunduruyoruz.


 Bilgiye ulaşmanın son derece kolaylaştığı çağımızda, durağan bilgi aktarımı ve yorucu - yıldırıcı ödevlendirme yöntemlerini değiştiriyoruz.


Çocuklarımıza bilgi edinmenin hazzını yaşatabilme ve bilgiyi kullanarak, yorumlayabilme becerileri kazandırabilmek temel önceliğimizdir.


  Okulumuz, öncelikle öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını doğru tespit edecek,


 Rehberlik edecek,


  Öğrencilerini sadece okuma yazma bilen değil; okuduğunu anlayan, yazdığının farkına varabilen öğrenciler olmasını ölçecek ve değerlendirecek,


  Matematikle barışık öğrenciler yaratabilmek için sayı dostu okul felsefesiyle hareket edecek,


  Öğrencimizi, teknolojinin bilinçli kullanıcıları olabilmeleri için eğitecek,


 Bilişimin sadece internet ve sosyal medyadan ibaret olmadığını bilen, kodlama okuryazarlığına sahip öğrenciler için beklediğiniz süreci tasarlayacaktır.


 

  AKADEMİK PROGRAMIMIZ

Akademik programlarımız hazırlanırken öğrencilerimizin bedensel, ruhsal ve akademik gelişimlerinin titizlikle yoğunlaşmakta ve ilkokul öğrencilerimizin hazırbulunuşluklarına uygun olarak yeterli zamanı, farklı beceriler için ayırmaktayız.


Amatör ruhlu, profesyonel ekibimizle; öğrencilerimizin isteyerek geldikleri heyecan verici etkinliklerle dolu bir okul hedefliyoruz 
ve 
Biliyoruz ki iyi okul yoktur; iyi eğitim programı ve öğretmen vardır!
 
İlkokul 1. sınıf öğrencilerimiz için tasarladığımız örnek akademik programımız aşağıdaki tabloda siz değerli velilerimize sunulmaktadır:


 
Bir çocuğu diğer bireylerden ayıran en önemli özellik “merak ve problem çözümlerine” yönelik farklı yaklaşımlarıdır.


Bu sebeple, her bir öğrencimizin farklı bakış açısı ve yaklaşımlarına saygı, öğrenmeleri konusunda etkin rehberlik ve pozitif bir öğrenme ortamı yaratmak, olmazsa olmazlarımız arasındadır. img-bottom